آموزش زبان آلمانی سطح ابتدایی

آموزش زبان آلمانی سطح ابتدایی

دستیابی به سطح مناسبی از زبان آلمانی ممکن است آسان نباشد، اما قطعا برای هر کسی که زمان و تلاش کافی را به یادگیری اختصاص دهد ممکن خواهد بود. روش‌های بی‌شماری برای یادگیری زبان وجود دارد: آنلاین یا آفلاین، رایگان یا پولی، استفاده از درس‌های واقعی یا برنامه، شرکت در یک دوره. مهم نیست که سطح پیشرفته ای از زبان آلمانی دارید یا مبتدی هستید، می‌توانید از هر یک از این گزینه‌ها یا حتی چندین گزینه به طور همزمان برای تسریع روند استفاده کنید. آموزش زبان آلمانی سطح ابتدایی را می‌توان در حصول اطمینان از اینکه توانایی گفتن اصول اولیه را دارید، خلاصه کرد. یادگیری نحوه سفارش غذا یا خرید بلیط اتوبوس به زبان آلمانی از همان روز اول بسیار مفید خواهد بود.

 

این مقاله به بررسی زبان آلمانی، چرایی مفید بودن آن و بهترین راه‌های یادگیری در شروع راه برای سطح مبتدی پرداختیم:

 

مرحله 1: “دلیل و علاقه” خود را برای یادگیری آلمانی بیابید

قبل از اینکه به این فکر کنید که باید از کجا شروع کنید و یا چه روشی را امتحان کنید یک قدم به عقب بردارید. سعی کنید به یاد داشته باشید که برای چه قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید و علایق خود را دنبال کنید. بهترین دلیل برای یادگیری هر زبان می‌تواند تمایل به ارتباط با انسان‌های بیشتری باشد. دلیل اکثر ما مردم ایران پیشرفت شغلی و تحصیلی در زندگی است.

سعی کنید برای شروع زبان دنبال علایق خود بروید و از آنجا شروع به یادگیری کنید. در اینجا سعی کردیم چند دلیل برای یادگیری این زبان فوق‌العاده را بررسی کنیم.

 • برای گفتگو با اعضای خانواده آلمانی زبان یا آموزش آلمانی به فرزندان خود
 • ارتباط بهتر در جامعه آلمان، مردم آلمان نسبتا مردمی حساس نسبت به زبان و فرهنگ خود هستند
 • برای یافتن کار در آلمانی (آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است)
 • برای صحبت با بومیان هنگام سفر در قلب اروپا
 • برای خواندن آثار کلاسیک ادبیات آلمان (به یوهان ولفگانگ فون گوته، هرمان هسه و فرانتس کافکا فکر کنید)
 • برای لذت بردن از برنامه های تلویزیونی آلمانی
 • برای دریافت دیدگاهی درونی از فرهنگ آلمانپ

 

مرحله 2: یک مینی از آلمان در خانه خود ایجاد

برای غرق شدن در زبان آلمانی نیازی به زندگی در آلمان ندارید. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در هر کجا که زندگی می‌کنید، خودتان را با زبان آلمانی درگیر کنید. در ادامه چند روش خوب برای تماس بیشتر با زبان آلمانی را آوردیم:

 • زبان کامپیوتر و موبایل خود را به زبان آلمانی تغییر دهید.
 • می‌توانید دوره‌های زبان آلمانی را در شهر خود بیابید و در آن شرکت کنید.
 • اگر اکنون امکان شرکت در دوره‌های زبان آلمانی را ندارید می‌توانید با استفاده از برنامه‌های چت با بومیان آلمان صحبت کنید.
 • تلویزیون و فیلم‌های آلمانی را تماشا کنید. با تماشای بدون زیرنویس، خود را مجبور به تمرکز کنید.
 • مقالات و کتاب‌ها را به زبان آلمانی بخوانید. برای شروع از مقالات سایت‌های خبری شروع کنید.
 • به موسیقی و پادکست آلمانی گوش دهید.

مرحله 3: از هکهای زبان برای یادگیری سریع آلمانی استفاده کنید

هک‌های زبان میانبرهایی هستند که به شما کمک می‌کنند زبان را سریعتر یاد بگیرید. در ادامه چند مورد از هک‌های زبان مرسوم وجود دارند که می‌تواند به شما در یادگیری سریع آلمانی کمک کند :

 • از سیستم‌های تکرار فاصله تکرار استفاده کنید. یک روش عالی و احتمالا موثرترین روشی است که با آن می‌توانید برای یادگیری واژگان جدید استفاده کنید. اگر با استفاده از برنامه‌های گوشی مشکلی ندارید یکی از بهترین برنامه‌ها برای یادگیری واژگان memorise است.
 • حتما مطالعه کنید. یک متن انتخاب کنید و آن را به بخش‌های کوچکتری تبدیل کنید. در نتیجه تمرکز بهتر و تجربه یادگیری مؤثرتری می‌توانید داشته باشید.

در مورد زبان آلمانی بیشتر بدانید: آموزشگاه زبان آلمانی در کرج

مرحله 4: از مکالمات روزمره استفاده کنید

مانند بسیاری از زبان‌ها، آلمانی از مجموعه‌ای از عبارات مشخص در مکالمان استفاده می‌کنند. این عبارات برای مکالمات روزمره بسیار مهم هستند، اما معمولاً در کتاب عبارات یافت نمی‌شوند. سعی کنید جدای از واژگان این عبارات که به هم مرتبط هستند را به خاطر بسپارید.

 

مرحله 5: روی بخش‌های آسان زبان آلمانی تمرکز کنید

هنگام یادگیری آلمانی، ترفند این است که بر روی آن بخش‌هایی از زبان آلمانی تمرکز کنید که به راحتی می توانید آنها را یاد بگیرید. آلمانی زبانی برای یادگیری آسان است زیرا دارای:

 • کلمات زیادی مشابه انگلیسی دارد.
 • دارای کلماتی است که تن ندارند.
 • کلمات بدون پسوند یا پسوند اضافه
 • هیچ رشته‌ای از صامت‌های سخت تلفظی ندارد.

به علاوه، آلمانی یک زبان آوایی است. این بدان معنی است که (به استثنای بسیار کمی) شما دقیقاً می‌دانید که چگونه یک کلمه را تلفظ کنید. به همین ترتیب، وقتی کلمه‌ای را می‌شنوید، تقریباً همیشه می‌توانید آن را بنویسید.

علاوه بر این، بسیاری از بخش‌های دستور زبان آلمانی با زبان انگلیسی یکی هستند، زیرا هر دو بخشی از خانواده زبان‌های آلمانی هستند. متون قدیمی آنگلوساکسون به ویژه به زبان آلمانی نزدیک است. حتی کلاسیک‌های جدیدتر، مانند شکسپیر، به ریشه‌های آلمانی انگلیسی نزدیک‌تر هستند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شهریه ها با ما تماس بگیرید:

آدرس: 45 متری گلشهر، خیابان درختی، بعداز دوربرگردان، سمت چپ، پلاک 47 ، آموزشگاه زبان راستان
شماره تلفن:  02633529357 – 33536693-026 – 09011778071
پست الکترونیکی: info[at]rastanli[dot]ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.