سطح زبان آلمانی

زبان آلمانی چند سطح دارد 

سطح‌های مختلف زبان آلمانی در سازمان CEFR تعریف شده است. CEFR یک معیار پذیرفته شده در کل اتحادیه اروپا می‌باشد. در هر یک از این سطوح مشخص می‌شود که شما تا چه حد به زبان مورد نظر تسلط دارید. اما اینکه زبان آلمانی چند سطح دارد مانند دیگر زبان‌های اتحادیه اروپا است. در این مقاله 6 سطح سطح زبان آلمانی را بررسی می‌کنیم.

 

  • استفاده ابتدایی از زبان

 سطح A1

در این سطح عبارات آشنا، روزمره و جملات بسیار ساده را که مربوط به ارضای نیازهای ملموس است، درک و استفاده خواهید کرد. می‌توانید خود و دیگران را معرفی کنید و همچنین از دیگران در مورد خود بپرسد – مثلاً کجا زندگی می‌کنند، چه کسی را می شناسند و چه چیزی دارند – و می‌توانید به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهید. اگر کسی را در این سطح می‌شناسید سعی کنید با او واضح و آهسته صحبت کنید. شیوه برقراری ارتباط در این سطح بسیار ساده و ابتدایی می‌باشد.

 

 سطح A2

در این سطح یاد خواهید گرفت که جملات و عبارات مرتبط را ادا کنید. این جملات و عبارات مربوط به مثلاً اطلاعات شخصی یا اطلاعات مربوط به خانواده، خرید، کار، محیط اطراف خودتان است. در موقعیت‌های ساده و معمولی که با تبادل ساده و مستقیم اطلاعات در مورد موضوعات آشنا و رایج سروکار دارد، می‌توانید دیگران را درک کند. سوابق و تحصیلات خود، محیط اطراف و سایر موارد مرتبط با نیازهای فوری را به روشی ساده می‌توانید توصیف کنید.

 

  • استفاده مستقل از زبان

 سطح B1

در این سطح هنگامی که از زبان استاندارد و واضح استفاده می‌شود می‌تواند نکات اصلی را درک کنید. تمرکز و درک موضوعات آشنا برای شما که مرتبط با کار، مدرسه، اوقات فراغت و غیره هستند برای شما بسیار راحت خواهد بود. می‌توانید اکثر موقعیت‌هایی که در سفر ممکن است برای شما پیش آید و با آن مواجه شوید را درک کنید و بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

موقعیت‌ و زمینه‌های آشنا و مورد علاقه خودتان را به طور ساده منسجم می‌توانید توصیف کنید. می‌توانید از تجربیات و رویدادها گزارش دهید، رویاها، امیدها و اهدافتان را توصیف کنید و همچنین اظهارات کوتاهی برای توجیه یا توضیح دیدگاه ها و برنامه های خود بیان کنید.

 

 سطح B2

در این محتوای اصلی متون پیچیده در موضوعات عینی و انتزاعی را درک می‌کنید. همچنین بحث‌های تخصصی را در حوزه اصلی تخصصی خود را می‌فهمید. می‌تواند به قدری خودجوش و روان ارتباط برقرار کنید به طوری که یک مکالمه معمولی با زبان مادری به راحتی بدون تلاش زیادی از طرفین امکان پذیر است. می‌تواند خود را در مورد طیف وسیعی از موضوعات به طور واضح و دقیق بیان کنید، موضع خود را در مورد یک موضوع جاری توضیح دهید و مزایا و معایب گزینه های مختلف را مشخص کنید.

 

  • توانایی زبان مستقل

 سطح C1

در این سطح زبان آلمانی طیف گسترده ای از متون چالش برانگیز و طولانی را درک خواهید کرد و همچنین معانی ضمنی را می‌فهمید. بدون نیاز به جستجوی مکرر و قابل توجه کلمات، خود به خود و روان خود منظور خود را بیان می‌کنید. در زندگی اجتماعی و شغلی خود یا در آموزش و تحصیل از زبان به طور مؤثر و انعطاف پذیر استفاده خواهید کرد. می‌توانید در مورد موضوعات پیچیده اظهارات واضح، ساختارمند و دقیق ارائه دهید و ابزارهای مختلف تداعی متن را به طور مناسب در این فرآیند به کار گیرد.

 

 سطح C2

در آخرین سطح زبان آلمانی می‌توانید بدون زحمت هر چیزی را که می‌خوانید یا می‌شنوید، درک کنید. می‌توانید اطلاعات منابع مکتوب و گفتاری مختلف را خلاصه کنید و به طور منطقی دلایل و توضیحات را بازگو کنید. خود به خود با تسلط و دقت بالا خود را بیان خواهید کرد و همچنین می‌توانید در موضوعات پیچیده تر ظرایف معنا را روشن کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس زبان آلمانی: زبان آلمانی در کرج را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.