سطوح زبان روسی

سطوح زبان روسی

زبان روسی یکی از مهمترین زبان‌های حال حاضر در جهان است. شرایط آسان‌تر روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپا این کشور را به مقصد جذابی برای تحصیل و مهاجرت تبدیل کرده است. اما مهمترین چالش برای کسانی که قصد تحصیل یا مهاجرت به روسیه را دارند زبان نسبتا دشوار این کشور است. اما مهم نیست که در چه سطحی از زبان روسی باشید امکان یادگیری برای همه افراد وجود دارد. در این مقاله به سطوح زبان روسی پرداختیم و اینکه چه سطح زبانی برای تحصیل در دانشگاه روسیه مناسب است و چگونه می توان در آزمون قبول شد.

 

برای تعیین سطح دانش زبان روسی، باید آزمون بین المللی TORFL را پشت سر بگذارید TORFL مخفف Test of Russian as a Foreign Language  است.

سطوح  TORFLشامل شش سطح به عبارت زیر است:

A1 (TEU: elementary level)

حداقل سطح دانش زبان روسی، دانش زبانی در این سطح برای تعداد محدودی موقعیت در زندگی روزمره کافی است.

A2 (TBU: basic level)

سطح اولیه دانش زبان روسی برای برقراری ارتباط در تعداد محدودی از موقعیت های روزمره کافی است. این حداقل سطح برای انجام هر فعالیت حرفه ای به میزان محدود است.

B1 (ToRFL-I: the first level)

سطح متوسط ​​زبان روسی که به شما امکان می‎دهد در خانه، زمینه‎های آموزشی و حرفه ای ارتباط برقرار کنید.

B2 (TORFL-II: the second level)

سطح کافی دانش زبان روسی که برای برقراری ارتباط در تمام زمینه‌های فعالیت کافی است. این سطح اجازه می‌دهد تا در زمینه‌های مهندسی، بشردوستانه و طبیعی-علمی کار کنید. گواهی این مقطع برای اخذ مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری ضروری است.

C1 (TORFL -III: third level)

 با گواهی این سطح می توان به عنوان فیلولوژیست، مترجم، سردبیر، روزنامه نگار، دیپلمات، مدیری که در جمع روسی زبان کار می‌کند، فعالیت حرفه ای به زبان روسی انجام داد.

C2 (TORFL -IV: fourth level)

این سطح با سطح زبان مادری قابل مقایسه است. برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد فیلولوژیست که حق انجام انواع فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه زبان روسی را اعطا می کند، ضروری است.

 

ساختار آزمون TORFL

آزمون در دو روز برگزار می‌شود. در روز اول، داوطلب مهارت‌های کار با اطلاعات نوشتاری به زبان روسی و همچنین دانش دستور زبان و فرهنگ لغت را آزمایش می‌شود. در روز دوم، داوطلب در حال آزمایش توانایی درک اطلاعات به زبان روسی به صورت شنیداری و همچنین شرکت در گفتگوها، ایجاد و بازتولید شفاهی متون کوتاه و مرتبط است.

 

روز اولروز دوم
نوشتنشنیدن
واژگانصحبت کردن
گرامر
خواندن

 

پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون، گواهی نمونه دولتی را دریافت خواهید کرد که سطح دانش زبان روسی شما را تأیید می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطوح زبان روسی و اینکه در چه سطحی قرار دارید می‌توانید با آموزشگاه راستان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.