چگونه زبان ترکی استانبولی را سریع یاد بگیریم

چگونه زبان ترکی استانبولی را سریع یاد بگیریم

کشور ترکیه از نظر فرهنگی و دیگر شرایط اجتماعی مقصدی بسیار عالی برای مهاجران و علاقمندان به تحصیل است. برای زندگی بهتر در ترکیه به دلیل آشنایی کم مردم ترکیه با زبان انگلیسی بهترین راه یادگیری زبان ترکی استانبولی است. اگر به فکر یادگیری زبان هستید و دنبال بهترین راه‌های راحت یادگیری زبان ترکی هستید در این بلاگ 5 راه موثر برای یادگیری ترکی استانبولی را به اشتراک گذاشتیم.

قبل از اینکه شروع به خواندن این نکات کنید توجه داشته باشید که این اشتباه است که فکر ‌کنید نمی‌توانید ترکی یاد بگیرید. صحبت کردن به زبان ترکی (یا هر زبان خارجی) برای هر گروه سنی امکان پذیر است و بسیاری از کارشناسان زبان بر این امر گواهی می‌دهند. اما قبل از آن اجازه دهید به چند سوال ساده در مورد یادگیری زبان ترکی پاسخ دهیم:

 

یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می‌کشد؟

البته بستگی به میزان انگیزه شما، زبان مادری شما، تعداد دفعات مطالعه و موارد دیگر دارد. با این حال، مطالعاتی وجود دارد که به شما ایده می‌دهمد که با چند ساعت طول می‌کشد تا زبان ترکی را یاد بگیرید. FSI (موسسه خدمات خارجی) دولت ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد چند ساعت طول می‌کشد تا یک انگلیسی زبان به یک زبان خارجی مسلط شود. این تحقیق زبان‌ها را بسته به میزان نزدیکی آنها به زبان انگلیسی به پنج گروه مختلف دسته بندی می‌کند. زبان ترکی در گروه چهارم قرار دارد که تفاوت عمیقی با زبان انگلیسی دارد. اما باید دقت داشته باشید که این تفاوت مربوط به زبان انگلیسی است و برای زبان فارسی خیلی تفاوت وجود دارد.

 

5 را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

 

  1. ترکی خودآموز را یاد بگیرید

اولین نکته‌ای مهمی که باید بدانید این است که هیچ کس یا هیچ تکنیکی ترکی استانبولی را جادویی به شما آموزش نمی‌دهد. شما خودتان باید این زبان را یاد بگیرید. بنابراین، خودآموزی شاید مهمترین عادتی باشد که باید شکل بگیرد. حتما هر روز مطالعه کنید و یادداشت برداری کنید. برای این کار می‌توانید از ویدیوهای کوتاه گرامر ترکی موجود در اینترنت استفاده کنید یا حتی فیلم‌هایی را با زیرنویس تماشا کنید. می‌توانید از ترفندهای زیر برای کمک به خودآموزی خود استفاده کنید:

ابتدا مطمئن شوید که الفبای ترکی را خوب یاد گرفته‌اید، بر تلفظ آن تسلط دارید و از دایره لغات خود استفاده کنید. بعد از این ساختارهای گرامر و جملات اولیه را تمرین کنید و مطمئن شوید که زبان را هر روز تمرین می‌کنید. همچنین حتما و همیشه با زبان ترکی با خودتان صحبت کنید و دائماً به پادکست گوش دهید. گوش دادن به پادکست مفید است زیرا به تقویت مهارت‌های زبانی که از طریق یک دوره رسمی در آموزشگاه در حال یادگیری آن هستید کمک می‌کند.

 

  1. ترکی را بخشی از زندگی خود کنید و یک شریک زبان پیدا کنید

غوطه وری در زبان یکی از ساده ترین راه‌ها برای یادگیری یک زبان جدید است. غوطه وری شامل قرار گرفتن در موقعیت‌های زندگی روزمره است که در آن باید ترکی صحبت کنید. اگر این فرصت را ندارید، می‌توانید از طریق زیرنویس و ترجمه خود را در معرض ترکی قرار دهید.

تماشای سریال‌های ترکی با زیرنویس انگلیسی به شما کمک می‌کند تا زبان ترکی را سریع‌تر یاد بگیرید و درک کنید. تعداد زیادی برنامه تلویزیونی به زبان ترکی وجود دارد! اگر می‌خواهید قبل از سفر به کشور ترکیه این زبان را بهتر یاد بگیرید، این تکنیک برای شما مفید خواهد بود.

علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید با یادگیری فرهنگ ترکی زبان ترکی را یاد بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید پختن غذاهای خوشمزه ترکی را تمرین کنید. با این کار خود را بیشتر در معرض واژگان ترکی قرار خواهید داد. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که زبان ترکی خود را با تغییر زبان گوشی و کامپیوتر خود بهبود بخشید. این کار همیشه مفید است.

من به شما اطمینان می دهم که این موارد به شما کمک می کند تا از آموخته های خود را تثبیت کنید، اما کافی نیستند. شکل‌گیری زبان موضوع شکل‌گیری یک عادت جدید است. نیاز به مطالعه منظم دارد.

 

در مورد زبان ترکی بیشتر بدانید:  زبان ترکی در کرج

5 را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

  1. تمرین گوش دادن

هنگام یادگیری یک زبان جدید، ایجاد مهارت‌های شنیداری بسیار مهم است. این به شما کمک می‌کند تا بفهمید مردم چه می‌گویند، تسلط داشته باشید و مهارت‌های شنیداری خود را توسعه دهید. تماشای برنامه‌های تلویزیونی ترکی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به شما در تقویت مهارت‌های شنیداری کمک کند. می‌توانید برنامه‌ها را در تلویزیون یا یوتیوب تماشا کنید.

یکی از بهترین راه‌ها، تماشایای داستان‌ها و افسانه‌های ساده برای بچه‎ها است. این به شما کمک می‌کند تا مهارت های شنیداری ترکی خود را بهبود بخشید و به بهبود مهارت‌های خواندن نیز کمک می‌کند. برای تمرین گوش دادن، گوش دادن به یک متن طولانی یا افراد دیگری که صحبت می کنند، ضروری است. بنابراین، می‌توانید اخبار مربوط به مواردی را که قبلاً می‌دانید را به زبان ترکی تماشا کنید.

پیدا کردن موضوعی که دوست دارید و تماشای/گوش دادن به مطالب مرتبط با آن موضوع به زبان ترکی سرگرم کننده و مفید خواهد بود! بنابراین، سعی کنید ضبط‌های صوتی مربوط به ماشین‌ها، گل‌ها یا درام ترکی مورد علاقه خود را (هر علاقه‌ای که دارید) پیدا کنید. بارها و بارها به آن گوش دهید و سعی کنید آن را بفهمید!

 

  1. داستان‌های کوتاه را به زبان ترکی بخوانید

اگر شما فردی کتاب خوان هستید، داستان‌های آسان‌ به زبان ترکی همان چیزی است که باید بخوانید. سعی کنید از کتاب‌های ساده شروع کنید و به تدریج پیشرفته‌تر شوید. خواندن این داستان‌ها به شما کمک می‌کند گرامر ترکی را تمرین کنید و بسیاری از لغات جدید را یاد بگیرید، اما همچنین از خواندن ادبیات واقعی ترکی لذت خواهید برد .

 

  1. از اشتباه کردن نترسید

بسیاری از افراد برای اینکه مرتکب اشتباه نشوند از صحبت کردن اجتناب می‌کنند. اگر می‌خواهید به ترکی یا هر زبان‌ خارجی دیگری صحبت کنید، ترس را باید کنا بگذارید. هر چه بیشتر صحبت کنید و اشتباه کنید، سریعتر یاد می‌گیرید. زیرا وقتی اشتباه می‌کنید، آن لحظه را فراموش نمی‌کنید و دفعه بعد، اشتباه مشابهی را مرتکب نمی‌شوید. پس وقتی اشتباه می‌کنید خوشحال باشید!

یک شریک زبان پیدا کنید که بتواند اشتباهات شما را اصلاح کند! این امر یادگیری شما را سرعت می‌بخشد. اگر در حال تلاش برای یادگیری یک زبان جدید هستید، اگر کسی شما را اصلاح کند، روحیه‌تان را تضعیف نمی‌شود. اگر می‌خواهید سریع پیشرفت کنید، باید بیشتر تلاش کنید. همیشه از همه فرصت‌ها برای تمرین مهارت‌های گفتاری خود بدون ترس از شکست استفاده کنید، چه برای سفارش آب میوه مورد علاقه‌تان، چه درخواست راهنمایی یا حتی خرید از یک مرکز خرید. همیشه اصلاحات را مثبت تلقی کنید و مطمئن شوید که بارها و بارها مرور کنید تا زمانی که بتوانید بهتر صحبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.