آموزشگاه راستان

آموزشگاه تافل در کرج

آموزشگاه زبان راستان مفتخر است که کلاس‌ تافل در کرج را برگزار کند. آموزشگاه زبان راستان دارای بیش از 10 سابقه در تدرس زبان و آماده سازی برای حضور در آزمون بین المللی تافل می‌باشد. راستان بهترین اموزشگاه تافل در کرج است. ویژگی کلاس آمادگی تافل در کرج به شرح زیر است:

  • برگزاری کلاس‌های خصوصی و عمومی
  • مدرسین با تجربه ، همگی دارای مدرک معتبر بین‌المللی و آکادمیک
  • برگزاری کلاس‌ها به دلیل شرایط کرونا تا نهایتا 5 نفر
  • برگزاری دوره‌های فشرده و نیمه فشرده

 

آموزش تافل تضمینی در کرج

تافل یک آزمون بین‌المللی برای دانشجویان غیر انگلیسی زبان است تا سطح زبان آنان را بررسی کند. اگر خواهان تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان هستید شما باید دارای مدرک آیلتس و یا تافل باشید. داشتن این مدرک همچنین کمک شایانی به مورد توجه قرار دادن افسر برای گرفتن ویزا می‌باشد.

برای آماده سازی آزمونTOEFL ، باید الگوی آزمون را بفهمید: ساختار آزمون چگونه است؟ چه نوع سوالاتی از شما می‌پرسند؟ و چگونه می‌توانید در نهایت از این اطلاعات برای کسب نمره بالا در روز آزمون استفاده کنید. در این مقاله، الگوی آزمونTOEFL را مرور می‌کنیم. در این بین ما نکات کلیدی را در مورد آزمون TOEFL برای کسب بهترین نمره برای خودتان نیز ارائه می‌دهیم.

 

تافل در کرج

TOEFL  یک آزمون چهار ساعته است که دارای چهار بخش خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن (Reading, Listening, Speaking, and Writing) است. شما برای هر بخش از یک مهارت اصلی استفاده خواهید کرد و از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که نیاز به استفاده از مهارت‌های متعدد دارد. همه بخش‌ها زمان بندی شده است. شما 20 دقیقه برای صحبت کردن و 50 دقیقه برای نوشتن وقت خواهید داشت.

با این حال، طول بخش‌های Reading و Listening به دلیل سوالات آزمایشی و بدون رتبه بندی متفاوت است. مدت زمان خواندن (Reading) بین 60 تا 80 دقیقه و گوش دادن (Listening) بین 60 تا 90 دقیقه است. هیچ الگوی مشخصی وجود ندارند و ممکن است سوالاتی که شما تمرین کرده باشید از شما پرسیده شود و ممکن است که سوالات کاملا متفاوت باشد. شما باید سعی کنید تمام سوالات خود را به بهترین شکل انجام دهید!

در نهایت، شما یک استراحت 10 دقیقه‌ای در بین آزمون، بین بخش‌های Listening و  Speaking دارید. این استراحت اجباری است، یعنی باید آن را حتما داشته باشید. ممکن است در طول آزمون زمان برای استراحت دوباره داشته باشید، شما نمی‌توانید این زمان را استفاده نکنید.

جدول زیر الگوی کلی آزمون تافل، از جمله ترتیب بخش‌ها، طول هر بخش و تعداد سوالات هر بخش را برجسته می کند:

 

بخشترتیبزمانسوالاتجزئیات
خواندن160-80 دقیقه36-56 سوال3-4 قسمت را بخوانید و به سوالات پاسخ دهید.
شنیدن260-90 دقیقه34-51 سوالبه 4-6 سخنرانی و 2-3 گفتگو گوش دهید و به سوالات پاسخ دهید.
زنگ تفريح310 دقیقه
صحبت كردن420 دقیقه6 وظیفهدر مورد موضوعات آشنا، شرایط دانشگاه و محتوای دوره‌های آموزشی به سوالات پاسخ دهید.

 

نوشتن550 دقیقه2 وظیفهیک تکه از یک کتاب را با یک سخنرانی مقایسه کنید؛ نظر خود را بنویسید.
جمعحدود 4 ساعت

 

شما می‌توانید در تمام بخش‌های امتحان یادداشت برداری کنید. یک مدیر مرکز آزمون به شما کاغذ و مداد می‌دهد تا از آنها استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک هدست با میکروفون برای گوش دادن به کلیپ‌های صوتی و ضبط پاسخ‌های اسپیکینگ خود دریافت کنید.

هر بخش از 30 امتیاز و سپس مجموع نمره TOEFL از 120 به دست می‌آید. نمرات خود را در گزارش نمره رسمی خود به صورت آنلاین حدود 10 روز پس از تاریخ آزمون دریافت خواهید کرد .حال در ادامه بخش به بخش الگوی TOEFL را بررسی خواهیم.

تافل در کرج

 

الگوی آزمون  TOEFL: بخش Reading

اولین بخشی که در TOEFL خواهید داشت، بخش Reading است. همانطور که در بالا ذکر شد، طول این بخش می‌تواند متفاوت باشد. بخش خواندن (Reading) 60 دقیقه طول خواهد کشید و شامل 36-42 سال است. اما اگر سوالات مربوط به تجربه شخصی داشته باشید،بین 48 تا 56 تا سوال، 80 دقیقه زمان برای حل کردن خواهد برد.

وظیفه اصلی شما این است که قسمت‌ها را بخوانید و به سوالات مربوط به آن‌ها پاسخ دهید. هر قسمت Reading  طولانی است – معمولاً حدود 700 کلمه – و در کل سه یا چهار قسمت خواهید داشت (اگر چهار مورد قسمت داشته باشید، یک قسمت آزمایشی خواهد بود).

در این قسمت به موضوعات مختلفی ممکن است پرداخته شود. موضوعاتی مثل دانشگاهی، تاریخ و هنر گرفته تا علم و روانشناسی ممکن است سوال شود. هر قسمت همچنین دارای 12-14 سوال جداگانه (یا “مجموعه سوال”) است. سوالات هر بخش زمان‌بندی نشده است، بنابراین مهم است که زمان خود را عاقلانه مدیریت کنید.

 

 الگوی آزمون  TOEFL: بخش Listening  

مانند بخش خواندن، Listening  از نظر طول و تعداد س سوالات به دلیل احتمال دریافت سوالات آزمایشی بدون نمره، متفاوت است. این بخش می تواند از 60 دقیقه و 34 سوال به مدت 90 دقیقه و 51 سوال متغیر باشد. گوش دادن مهارت‌های شنیداری انگلیسی شما را آزمایش می‌کند. در کل، شما به چهار تا شش سخنرانی و دو تا سه گفتگو گوش خواهید داد. هر سخنرانی سه تا پنج دقیقه طول می‌کشد و دارای شش سوال است. هر مکالمه نیز حدود سه دقیقه طول می‌کشد و دارای پنج سال است. هر کلیپ صوتی را فقط یک بار خواهید شنید.

 

هنگام گوش دادن به کلیپ، معمولاً تصویری از بلندگو (ها) روی صفحه مشاهده می‌کنید. در طول سخنرانی‌ها، ممکن است اصطلاحات یا مفاهیم خاصی را که روی تخته سیاه نوشته شده باشد. ممکن است صدای یک یا چند نفر را در کلیپ های صوتی بشنوید. شما همچنین لهجه های مختلف انگلیسی را خواهید شنید (اگرچه بیشتر لهجه آمریکای شمالی خواهد بود).

نمره گوش دادن شما ابتدا به عنوان مجموع امتیازات خام شما محاسبه می‌شود و سپس به نمره نهایی در مقیاس 0 تا 30 تبدیل می‌شود. نمره گوش دادن خوب متفاوت است، اما معمولا هر چیزی بالاتر از 21 (صدک 50) یک نمره خوب است.

در مورد زبان ایتالیایی بیشتر بدانید: آموزشگاه زبان ایتالیایی در کرج

3 نکته برای کسب نمره خوب در قسمت گوش دادن TOEFL

 

شماره 1: هنگام گوش دادن یادداشت کنید

در بخش Listening میتوانید به کلیپ‌های صوتی گوش دهید و سپس به سوالات مربوط به آنها پاسخ دهید – اما قسمت سخت این است که فقط یک بار (بجز پاسخ به سوالات) کلیپ ها را می شنوید. و بر خلاف بخشReading ، نمی‌توانید از کنار آن بگذرید یا به سوالات یا کلیپ‌های قبلی بازگردید.

به همین دلیل یادداشت برداری هنگام گوش دادن بسیار مهم است. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا موضوعات اصلی کلیپ‌های صوتی و اینکه چه کسی چه می‌گوید را ردیابی کنید و به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی به  سوالات بعدی پاسخ دهید.

 

شماره 2: برای بازپخش سوالات توجه زیادی داشته باشید

سوالات بازپخش از این نظر متفاوت هستند که به شما امکان می‌دهند بخشی از کلیپ صوتی را دوباره گوش دهید. از آنجا که پاسخ سوالات را می‌توانید در آن قسمت خاص از کلیپ پیدا کنید، به قسمت بازپخش شده بسیار توجه کنید. حتی اگر بیشتر کلیپ‌های صوتی را به خاطر می آورید یا یادداشت های مفصلی نوشته‌اید، به قسمت پخش شده توجه کنید تا هیچ اطلاعات کلیدی را از دست ندهید. پاسخ سوالات به طور خاص در این قسمت از کلیپ خواهد بود، بنابراین نیازی به کل یادداشت‌هایتان در سخنرانی یا مکالمه نیست.

 

شماره 3: سوالات را بخوانید و به انتخاب‌ها پاسخ دهید

الگوی بخش گوش دادن به شما اجازه نمی‌دهد مانند سوالاتی که در بخش خواندن رد می‌کردید دوباره به آن برگردید، بنابراین مطمئن شوید که همه سوالات را بخوانید و به انتخاب‌ها با دقت پاسخ دهید. فقط اولین پاسخ را که مناسب به نظر می‌رسد  را انتخاب نکنید، بلکه وقت بگذارید تا بفهمید که هر گزینه چه معنی دارد و سپس یکی را انتخاب کنید که به وضوح و دقیق به سواالات پاسخ دهد. اگر یک پاسخ درست به نظر می‌رسد اما دقیقاً به سوالا پاسخ نمی‌دهد، احتمالاً اشتباه است!

 

تدریس تافل در کرج

 

 استراحت در آزمون تافل

هنگام استراحت بلند شوید و قدم بزنید. در اواسط آزمون یک استراحت 10 دقیقه‌ای خواهید داشت. همه شرکت کنندگان در آزمون ملزم به استراحت هستند. در ادامه چند اقدام برای استراحت برای کمک به شما در ایجاد انرژی برای بقیه امتحان آورده شده است:

برخیزید و راه بروید: در این مرحله، شما بیش از دو ساعت پشت کامپیوتر نشسته اید! بنابراین، بهترین کاری که می‌توانید برای بدن خود انجام دهید این است که حرکت کنید و چشم خود را از روی صفحه بردارید. این نه تنها به شما را دوباره نیرو می‌بخشد، بلکه یکنواختی آزمون را نیز از بین می‌برد.

از سرویس بهداشتی استفاده کنید: اگر نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی دارید (یا فکر می کنید ممکن است به زودی مجبور شوید)، اکنون بهترین زمان برای انجام این کار است. اگرچه می‌توانید هر زمان در طول آزمایش به دستشویی بروید اما ساعت برای شما نگه داشته نمی‌شود، بنابراین این کار را در استراحت خود انجام دهید.

مقداری آب بنوشید و میان وعده بخورید: از آنجا که نمی‌توانید در اتاق امتحان غذا بخورید یا بنوشید، این زمان مناسبی است تا نه تنها در اطراف قدم بزنید بلکه تشنگی خود را نیز برطرف کنید. مقداری آب بنوشید و یک میان وعده سریع بخورید (در صورت تمایل) تا استقامت خود را در نیمه دوم آزمایش حفظ کنید.

نفس عمیق بکشید و استراحت کنید: نکته آخر اینکه اجازه ندهید آزمون به شما فشار وارد کند. سعی کنید نگران نباشید که تا به حال در آزمونTOEFL چگونه عمل کرده اید یا در بخش های بعدی چگونه عمل می‌کنید. اگر عصبی هستید، چند لحظه وقت بگذارید تا عمیق نفس بکشید. شما می‌توانید این کار را انجام دهید!

 

الگوی آزمون  TOEFL: بخش Speaking

اکنون زمان استفاده از میکروفون است! بخش صحبت کردن TOEFL کوتاهترین بخش TOEFL است که در کل فقط 20 دقیقه طول می‌کشد. برای این بخش، شش وظیفه دارید. دو وظیفه اول، وظایف مستقلی هستد و مستلزم این است که شما 45 ثانیه در مورد موضوعات آشنا نظر خود را بیان کنید. چهار وظیفه آخر، وظایف یکپارچه، از شما می‌خواهد که 60 ثانیه در مورد قطعات و کلیپ‌های صوتی صحبت کنید.

نمره دهی صحبت کردن متفاوت از بخشهای Reading و Listening است:  هر کار در مقیاس ویژه 0 تا 4 نمره گذاری می‌شود. این نمرات سپس جمع بندی شده و به نمره نهایی صحبت در مقیاس 0 تا 30 تبدیل می‌شود. در حالی که تعریف نمره خوب صحبت کردن بسته به مدارسی که در آن قصد تحصیل را دارید متفاوت است، نمره خوب معمولاً هر چیزی بالای 22 (صدک 50) در نظر گرفته می‌شود.

آموزشگاه راستان

3 نکته برای کسب نمره خوب در قسمت صحبت کردن TOEFL

 

شماره 1: از کاغذ برای برنامه ریزی آنچه می‌خواهید بگویید استفاده کنید

از آنجا که شما فقط یک فرصت برای صحبت در هر بخش اسپیکینگ دارید، برای کسب نمره بالا باید از سازماندهی خوب و ایده‌های واضح برخوردار باشید. بنابراین، ایده خوبی است که از کاغذ خود برای برنامه ریزی آنچه می‌خواهید بگویید استفاده کنید. برای هر بخش صحبت کردن 15 تا 30 ثانیه زمان آماده سازی دارید، بنابراین از این به نفع خود استفاده کنید. در کاغذ خود، دو یا سه نکته اصلی را که می‌خواهید در مورد آنها بحث کنید و در صورت امکان یک یا دو مثال برای حمایت از آنها بیان کنید.

نیازی نیست که بیش از حد توضیح دهید – فقط از موضوعات اصلی که قصد بحث در مورد آنها را دارید، نکات  مهم را یادداشت کنید تا فراموش نکنید. به این ترتیب شما می‌توانید افکار خود را بهتر سازماندهی کرده و تعداد مکث هایی را که در تلاش هستید تا بفهمید در آینده چه خواهید گفت را محدود کنید.

 

شماره 2: در مورد بخش خواندن‌ و کلیپ‌های صوتی یادداشت کنید

برای وظایف 3 و 4 شما باید بخوانید و گوش دهید، در حالی که برای وظایف 5 و 6 فقط باید گوش دهید. از آنجا که شما فقط می‌توانید هر قسمت را بخوانید و به هر کلیپ صوتی یکبار گوش دهید، مطمئن شوید که هر دو قسمت و کلیپ‌های صوتی را یادداشت کنید.

هر قسمت شامل حدود 100 کلمه است، بنابراین آنها طولانی نیستند و یادداشت برداری نسبتاً آسان است. با این حال، شما فقط 45-50 ثانیه فرصت دارید تا هر یک را بخوانید، بنابراین به جای تمرکز به تمام کردن خواندن، ایده های مهم را هنگام خواندن بنویسید .طول کلیپ‌های صوتی متفاوت است اما معمولاً بین یک تا دو دقیقه طول می‌کشد. نکات اصلی در هر کلیپ را یادداشت کنید، که چه چیزی می‌گوید.

 

شماره 3: صحبت کنید

الگوی امتحان تافل برای اسپیکینگ باعث می‌شود تا سایر شرکت کنندگان در اتاق شما همزمان با شما به بخش اسپیکینگ برسند. این می‌تواند باعث بلندتر شدن صدای اتاق نسبت به حالت عادی شود و اطمینان از اینکه شما با میکروفون خود به وضوح صحبت می‌کنید را مشکل کند. در نتیجه، همیشه در مورد وظایف اسپیکینگ صحبت کنید. در میکروفون فریاد نزنید، بلکه صدایتان را کمی بلند کنید تا در حین ارائه از همان میزان بلندی که استفاده می‌کردید استفاده کنید. در پایان، اگر ارزیابان نتوانند حرف شما را بفهمند، امتیاز خود را از دست می‌دهید!

علاوه بر این، فراموش نکنید که واضح و با سرعت طبیعی صحبت کنید.  شما می‌توانید با ضبط خود و مشاهده اینکه آیا اصوات انگلیسی یا کلماتی وجود دارد که تلفظ آنها برای شما دشوار است، زودتر این مهارت ها را تمرین کنید.

 

آموزشگاه تافل در کرج

 

الگوی آزمون تافل: بخش Writing

در نهایت، به آخرین بخش  TOEFLیعنی  نوشتن می‌رسیم. برای این بخش، شما باید دو مقاله (یک مقاله یکپارچه و یک مقاله مستقل) در مدت 50 دقیقه بنویسید. شما برای مقاله اول 20 دقیقه و برای مقاله دوم 30 دقیقه وقت دارید.

هر مقاله با مقیاس 0 تا 5 نمره گذاری می‌شود. سپس دو نمره مقاله با هم ترکیب شده و به نمره نگارش مقیاس بندی شده از 30 تبدیل می‌شود. در حالی که نمره خوب نوشتن بسته به نمره‌ای که شما برای دانشگاه یا محل مورد نیاز دارید متفاوت است، به طور کلی هر چیزی بالای 22 (صدک 50) نمره خوبی محسوب می‌شود.

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شهریه ها با ما تماس بگیرید:

آدرس: 45 متری گلشهر، خیابان درختی، بعداز دوربرگردان، سمت چپ، پلاک 47 ، آموزشگاه زبان راستان
شماره تلفن:  02633529357 – 33536693-026 – 09011778071
پست الکترونیکی: info[at]rastanli[dot]ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.