بهترین دوره زبان ترکی در کرج

بهترین دوره زبان ترکی

آیا به دنبال بهترین دوره زبان ترکی برای یادگیری زبان هستید؟ امروزه با توجه به شرایط اقتصادی ایران علاقه به زندگی و سرمایه گذاری در ترکیه رو به افزایش است. علاوه بر علاقه به مهاجرت و زندگی یکی از مقصدهای مورد علاقه ایرانیان برای سفر کشور ترکیه است. به همین دلیل محبوبیت زبان ترکی و علاقه به یادگیری آن روز به روز در حال افزایش است. در این مقاله سعی کردیم ویژگی‌های بهترین دوره زبان ترکی را برای شما معرفی کنیم.

 

بهترین دوره زبان ترکی در کرج

زبان ترکی، که گاهی اوقات به عنوان ترکی استانبولی نیز نامیده می‌شود، زبان رسمی ترکیه و قبرس شمالی است. 78.5 میلیون نفر به عنوان زبان مادری به این زبان صحبت می‌کنند. ترکی به عنوان نوزدهمین زبان رایج در جهان است. امروزه گروه‌های قابل توجهی از ترک زبانان در یونان، آلمان، اتریش، بوسنی و دیگر کشورهای اروپایی که با ترکیه مرز مشترک دارند ساکن هستند.

آموزشگاه زبان راستان برگزار کننده بهترین دوره زبان ترکی در کرج می‌باشد. ویژگی‌های این دوره عبارتند از:

 • استفاده از معلمان برتر آموزشی که سابقه زندگی در کشور ترکیه را دارند
 • برگزاری کلاس‌های فشرده، نیمه فشرده و عادی
 • استفاده از متد‌های برتر آموزشی
 • برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین و حضوری
 • آماده سازی برای آزمون‌های معتبر برای حضور در دانشگاه‌های ترکیه
 • کلاس‌ها به صورت تعاملی و با مشارکت حداکثری زبان آموزان
 • آموزش برای افراد مبتدی تا پیشرفته
 • انجام تعیین سطح رایگان و با سنجش مکالمه، گرامر و درک مطلب

آموزشگاه راستان

باید بدانید یادگیری زبان ترکی فقط به خاطر سپردن کلمات و جملات نیست. برای اینکه بتوانید در ترکیه با دیگران ارتباط داشته باشید باید بتوانید فرهنگ ترکی را درک کنید. در کلاس زبان ترکی راستان در کنار یادگیری زبان از نشانه‌های صوتی و تصویری فرهنگ ترکیه استفاده می‌شود که ارتباط عمیق‌تری را با زبان ایجاد می‌کنند. صحبت با معلم و یا دیگر شادگران در کلاس کمک می‌کند که اعتماد به نفس صحبت کردن در کلاس را داشته باشید.

 

توصیه‌هایی برای شروع یادگیری زبان ترکی

زبان ترکی گاهی اوقات سخت به نظر می‌رسد زیرا دارای عناصر متمایز تلفظ مانند حروف صدادار خاص است. با این حال، ویژگی‌هایی از زبان ترکی وجود دارد که باعث می‌شود آن را به زبان فارسی و انگلیسی نزدیک کند. ویژگی‌هایی مانند فقدان جنسیت دستوری و استفاده از الفبای لاتین که انگلیسی بر اساس آن است. بیایید برخی از چالش‌های تلفظ ترکی و نحوه استفاده از استراتژ‌های یادگیری زبان برای غلبه بر آن را بررسی کنیم.

 

 1. تلفظ ترکی آسان و سازگار است

برخلاف برخی از زبان‌های دیگر مانند انگلیسی، تلفظ ترکی با ثابت ماندن حروف از ایجاد سردرگمی جلوگیری می‌کند. الفبای ترکی استانبولی دارای 29 حروف و هر حرف فقط دارای یک تلفظ است. ساخت آوایی زبان و نسبتا آسان خواندن زبان ترکی تا حد زیادی یادگیری ترکی را آسان می‌کند. حروف q ،w و x که در الفبای انگلیسی وجود دارند در زبان ترکی وجود ندارد و حروف ç ، ğ ، ı ، ö ، ş و جایگزین آن‌ها می‎شود. از آنجا که هیچ صامت دوگانه گیج کننده‌ای وجود ندارد، بیشتر کلمات دقیقاً به همان شیوه‌ای که نوشته می‌شوند تلفظ می‌شوند.

 

 1. هماهنگی کامل حروف صدا دار

زبان ترکی یکی از رایج ترین زبان‌هایی است که از هماهنگی حروف صدا دار استفاده می‌کند، جایی که مصوت‌های پسوند تغییر می‌کند تا با هجا قبلی هماهنگ شود. همچنین شایان ذکر است که کلمات مرکب و کلمات قرضی از قوانین هماهنگی حروف صدادار پیروی نمی‌کنند. برخی از حروف صدادار مانند “i” در پشت دهان با صدایی کاملاً منحصر به فرد به زبان ترکی بیان می‌شوند، در حالی که سایر حروف صدادار مانند “o” در جلوی دهان گرد شده و دارای تلفظی هستند که برای سایر زبان آموزان آشنا به نظر می رسد.

در مورد زبان ترکی استانبولی بیشتر بدانید: آموزشگاه زبان ترکی استانبولی در کرج

 1. کلمات ابتدایی را یاد بگیرید

بسیاری از کارشناسان زبان معتقدند که می‌توانید از یادگیری کلمات ابتدایی ترکی برای یادگیری زبان استفاده کنید. به جایی اینکه سعی کنید تلفظات و قوانین را یاد بگیرید می‌توانید با یادگیری کلمات شروع کنید. این مخصوصا به مبتدیان اجازه می‌دهد تا الگوهای تلفظ طبیعی را با نشانه های صوتی و تصویری مرتبط کرده و در سطح عمیق‌تری به یادگیری زبان متصل شوند.

 

در ادامه چند کلمه و عبارت ترکی برای مثال آورده‌ایم که مبتدیان می‌توانند در اولین دروس خود بیاموزند. این عبارات به زبان فارسی بسیار نزدیک است و یادگیری آن بسیار آسان خواهد بود.

 

سلام = Merhaba

بله = Evet

خواهش می کنم = Lütfen

ممنون = Teşekkürler

خداحافظ = Güle güle

بهترین دوره زبان ترکی

بهترین راه برای یادگیری زبان ترکی

در حالی که ترکیه ممکن است از خانواده زبانی متفاوتی نسبت به خانواده‌ای که شما صحبت می‌کنید آمده باشد، ایجاد رابطه با این زبان آسانتر از آن است که فکر می‌کنید. یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان ترکی تمرکز بر شباهت‌ها و راه‌هایی است که می‌توانید در آن غرق شوید. مردم ترکیه دوست و مهمان نواز هستند و به کسانی که در برقراری ارتباط و صحبت به زبان تلاش می‌کنند بسیار کمک و استقبال می‌کنند.

سرعت و اثربخشی یادگیری هر زبانی به زمانی که شما برای تمرینات روزانه می‌گذارید و کیفیت برنامه یادگیری زبان بستگی دارد. با این حال، برخی از تاکتیک ها وجود دارد که می توانید برای تسریع در یادگیری زبان ترکی به کار ببرید و به خود کمک کنید تا سریعتر یاد بگیرید.

 

با همنوعان شروع کنید

ترکی دارای سابقه غنی از تأثیرگذاری از زبان‌های دیگر است، از جمله هزاران کلمه که از انگلیسی، فرانسوی، عربی و فارسی وام گرفته است. سعی کنید از کلماتی شروع کنید که برای شما آشنا هستند. تلفظ آن‌ها ممکن است متفاوت باشد. با تمرکز بر کلماتی که می‌شاسید، می‌توانید به تدریج کلمات و واژگان جدید ترکی را بیاموزید.

 

خود را غرق در زبان ترکی کنید

یکی از لذت بخش ترین چیزها در مورد زبان، تجربه فراوانی است که می‌توانید از آن کسب کنید. غرق شدن در زبان ترکی در حالی که شاید هنوز فرصت حضور در ترکیه را ندارید شاید سخت به نظر برسد، اما راه هایی وجود دارد که فرهنگ ترکی را در زندگی روزمره خود وارد کنید.

به موسیقی یا رادیو ترکی گوش کنید یا فیلم‌های ترکی را با زیرنویس خاموش تماشا کنید. تاریخ ترکیه را مطالعه کنید، از حمام رومی گرفته تا ویرانه‌های باستانی یا غرفه‌های بی‌پایان بازار بزرگ را بشناسید. غذاهای ترکی همچنین مکانی عالی برای شروع لذت بردن از زبان است، از سفارش قهوه سنتی ترکیه تا تهیه باقلوا با استفاده از دستور العمل ترکی در YouTubeمی‌توانند کمک کننده باشند.

 

در آخر

شما می‌توانید برای شرکت در بهترین دوره زبان ترکی به صورت آنلاین یا حضوری در کرج با آموزشگاه زبان راستان تماس حاصل کنید.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شهریه ها با ما تماس بگیرید:

آدرس: 45 متری گلشهر، خیابان درختی، بعداز دوربرگردان، سمت چپ، پلاک 47 ، آموزشگاه زبان راستان
شماره تلفن:  02633529357 – 33536693-026 – 09011778071
پست الکترونیکی: info[at]rastanli[dot]ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.