زبان فرانسوی یا آلمانی

زبان فرانسوی یا آلمانی

امروزه یادگیری زبان در دهکده جهانی اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. افرادی که به زبان‌های مختلف را می‌دانند راه‌های بیشتری برای تعامل با یکدیگر دارند و این یکی از دلایل رشد شخصی در زندگی است. اگر قصد دارید زبانی را یاد بگیرید و بین انتخاب زبان فرانسوی یا آلمانی گیج شده‌اید در این بلاگ سعی می‌کنیم تفاوت‌های این دو زبان را بررسی کنیم و دلیل اهمیت هر یک را برشماریم. زبان فرانسه و آلمانی زبان‌های بین المللی بسیار معتبری هستند. این دو زبان می‌توانند برای مسافرت، تحصیل و مهاجرت بسیار مفید باشند.

باید فرانسوی یاد بگیرم یا آلمانی؟

فرانسه و آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل هستند. برخی از کشورهای برتر برای مهاجرت در قرن 21 کشورهایی هستند که در آنها فرانسوی و آلمانی صحبت می‌شود. به عنوان مثال در شهر کبک در کانادا به زبان فرانسوی صحبت می‌شود و تسلط به این زبان برای شما موقعیت‌های بسیاری ایجاد می‌کند. موقعیت فرهنگی و سیاسی فرانسه و آلمانی آنها را به زبان‌های بسیار مفیدی تبدیل کرده است.

اما تصمیم گیری در مورد اینکه کدام زبان را یاد بگیرید می‌تواند تصمیم بسیار سختی باشد. هنگام تصمیم گیری برای یادگیری زبان، باید چند فاکتور را در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از؛

  1. هدف برای یادگیری

هدف از یادگیری زبان یکی از مهم ترین دلایل است. بنابراین اولین کاری که باید هنگام تصمیم گیری برای یادگیری زبان انجام دهید این است که هدف خود را مشخص کنید. داشتن دلیل شخصی برای یادگیری می‌تواند روند یادگیری شما را تقویت کند. هدف شما از یادگیری زبان چیست؟

دلایل متفاوتی می‌تواند وجود داشته باشد. اگر قصد مهاجرت کاری دارید شاید شرایط کشور آلمان در صورت دانستن زبان آلمانی برای شما بسیار بهتر باشد. یا شاید به فرهنگ و هنر فرانسه علاقه مند هستید. روی یافتن هدف شخصی خود کار کنید. نمی‌توان انکار کرد که وقتی کاری را به دلیل انتخاب‌های خود انجام می دهیم، انگیزه بیشتری پیدا می‌کنیم. یادگیری زبان به چیزی جز انگیزه نیاز ندارد.

در مورد زبان فرانسوی بیشتر بدانید: زبان فرانسه در کرج

بنابراین اکنون می‌دانید که هنگام تصمیم گیری بین زبان فرانسوی و آلمانی به سراغ زبانی بروید که جذابیت شخصی بیشتری برای شما دارد.

 

  1. آیا باید فرانسوی یا آلمانی را یاد بگیرم – نکات فنی زبان

یادگیری هر دوی این زبان ها برای افراد فارسی زبان نسبتاً سخت است. این دو زبان هر دو به سختی در تلفظ شهرت دارند و این امر فقط مربوط به فارسی زبانان نیست. اگر قبلا به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده باشید یادگیری این دو زبان برای شما بسیار راحتتر می‌شود. انگلیسی و آلمانی به یک خانواده زبان تعلق دارند. فرانسوی و انگلیسی نیز کلمات مشترک زیادی دارند.

زبان آلمانی برای همه اسم‌ها سه جنسیت دارد و تسلط بر آنها می‌تواند بسیار دشوار باشد. فرانسوی نیز از همان قانون دو تا سه جنسیت پیروی می‌کند. زبان آلمانی نیز دارای انحطاط است به این معنی که کلمات با تغییر در عملکرد کمی تغییر می‌کنند. زبان آلمانی تنها برای کلمه “the” شش تغییر دارد. اما هر چه بیشتر وقت خود را صرف یادگیری زبان آلمانی کنید، برای شما آسان‌تر خواهد بود. در حالی که هر چه در یادگیری زبان فرانسه جلوتر می‌روید، پیچیده‌تر می‌شود.

 

دستور زبان و فنون فنی در زبان فرانسوی یا آلمانی سخت‌تر است؟

تلفظ آلمانی بسیار ساده‌تر از فرانسوی است. کلمات در آلمانی همانطور که املا می‌شوند تلفظ می‌شوند. در حالی که در زبان فرانسوی کلمات بر اساس تلفظ قرن دوازدهمی املا می‌شوند. اگر با این نکات فنی زبان آشنا شوید با انگیزه و فداکاری می‌توانید هر دو زبان فرانسوی و آلمانی را یاد بگیرید.

 

  1. فرهنگ مرتبط:

زبان و فرهنگ رابطه بسیار عمیقی دارند. با انتخاب زبان، فرهنگ را نیز انتخاب می‌کنید. هنگام انتخاب برای یادگیری زبان، هرگز فراموش نکنید که انجمن فرهنگی را در نظر بگیرید. اگر مسحور فرهنگ فرانسوی هستید، پس باید زبان فرانسوی را انتخاب کنید. اما اگر طرفدار مهندسی، تفکر تحلیلی و نظریه‌های علمی هستید، بهتر است آلمانی را انتخاب کنید. تعداد زیادی از دانشمندان مشهور کار خود را به زبان آلمانی منتشر کرده‌اند. دانستن زبان آلمانی به شما در درک بهتر کار آنها کمک می‌کند.

 

  1. نحوه استفاده از زبان:

نحوه استفاده از زبان عامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید یک زبان یاد بگیرید زیرا می‌خواهید به سراسر جهان سفر کنید، زبان فرانسه برای شما مناسب است. فرانسوی زبانان در سراسر جهان پراکنده هستند. اکثر مردم در کشورهایی مانند: بلژیک، کانادا، فرانسه و 31 کشور در آفریقا به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

دانستن زبان فرانسه در سفر به این کشورها بسیار مفید خواهد بود. اما اگر به علم علاقه دارید، بهتر است آلمانی را انتخاب کنید. لازم نیست به شما بگویم که آلمانی زبان مهمی در نوشته های علمی است. همچنین آلمان بزرگترین اقتصاد اروپاست و در بسیاری از کشورهای اروپای شرقی صحبت می‌شود.

در مورد زبان آلمانی بیشتر بدانید: زبان آلمانی در کرج

زبان آلمانی یا فرانسوی

یادگیری فرانسوی و آلمانی با هم

زبان‌های فرانسوی و آلمانی به هم شبیه هستند. شاید نگران گیج شدن باشید اما باید بدانید که بدون شک فرانسه و آلمانی تفاوت چندانی با هم ندارند و می‌توانید آنها را به صورت رفت و برگشتی یاد بگیرید. اما آنها به اندازه کافی متفاوت هستند که در نهایت شما را گیج نخواهد کرد.

فرانسوی یک زبان رومی است، در حالی که آلمانی یک زبان آلمانی است. بنابراین خطر گیج شدن در واژگان بسیار کم خواهد بود. این دو زبان دارای جنسیت دستوری هستند. که باعث می‌شود آن‌ها چندان خارجی نباشند و در عین حال خیلی راحت گیج نشوید. بنابراین شما می‌توانید بدون نگرانی از گیج شدن زبان فرانسوی و آلمانی را با هم آموزش ببینید.

علاقه مندان به زبان، اگر می‌خواهید فرانسوی و آلمانی را با هم یاد بگیرید، باید فقط یک کار را انجام دهید، یعنی:

  • زمان خود را مدیریت کنید:

اگر قصد یادگیری زبان فرانسه و آلمانی را دارید، باید هر دو را روزانه مطالعه کنید. در حالت ایده آل، شما باید برنامه روزانه خود را مدیریت کنید تا زمان یادگیری را کاهش دهید.

مهم نیست چقدر تلاش می‌کنید، روزهایی خواهند بود که زمان کمی در اختیارتان قرار می‌گیرد. ممکن است صرف وقت برای یادگیری هر دو زبان برای شما سخت باشد. در این صورت باید یادگیری زبان ضعیف خود را در اولویت قرار دهید. روی زبانی ابتدا کار کنید که برایتان مشکل است. بنابراین اگر مجبورید یک زبان را به دلیل زمان از دست بدهید، آن زبانی خواهد بود که به آن اطمینان دارید.

 

نتیجه:

مهم نیست هر کس چه چیز می‌گوید، این شما هستید که در پایان تصمیم گیری می‌کنید. هنگام انتخاب یک زبان فقط به گرایش‌ها توجه نکنید. عاقلانه تصمیم بگیرید، همه عوامل را بسنجید. زیرا اگر زبانی را انتخاب کنید که نمی‌توانید از آن استفاده کنید، می‌تواند مسیر یادگیری زبان شما را متوقف کند. زبانی را انتخاب کنید که بتوانید از آن استفاده کنید و برای شما مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.